| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 600 µm |
| Circuit Type | SP4T |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 50 Ω |
| Frequency | 3 GHz |
| Interface | |
| Insertion Loss (dB) | 0.4 dB |
| Bandwidth | 3.7 GHz |
| Max Supply Voltage | 4.8 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Data Rate | |
| Throw Configuration | SP4T |
| Current - Receiving | |
| Current - Transmitting | |
| P1dB | 37 dBm |
| Max Frequency | 3.8 GHz |
| Output Power | |
| Supply Voltage | 2.5 V to 4.8 V |
| IIP3 | 70 dBm |
| Sensitivity (dBm) | |
| Isolation | 42 dB |
| Frequency Range | 100 MHz to 3 GHz |
| RF Type | General Purpose |
Stock: 17758
Distributors
pcbx
Unit Price$0.81590
Ext.Price$0.81590
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.81590 | $0.81590 |
| 10 | $0.65837 | $6.58370 |
| 25 | $0.60370 | $15.09250 |
| 50 | $0.55357 | $27.67850 |
| 100 | $0.50760 | $50.76000 |
| 300 | $0.48295 | $144.88500 |
| 500 | $0.45949 | $229.74500 |
| 1000 | $0.43553 | $435.53000 |
